V pondělí 19. 2. 2018 proběhlo letos poprvé i na naší škole školní kolo mezinárodní matematické soutěže Pangea.

V letošním roce byla pro úlohy zvolena témata sport, doprava a stravování. Patronem soutěže se stal automobilový závodní Aleš Loprais a za téma sport horolezec Radek Jaroš. Počet registrovaných účastníků je pro letošní rok 403 285, z toho 45 787 za Českou republiku a z toho 11 za Základní školu Krhanice. Soutěže se u nás nakonec zúčastnilo 8 žáků z páté třídy, jeden z osmé a jeden z deváté. Vyzkoušeli si řešení netradičních logických matematikckých úloh a samozřejmě soutěží o postup do finálového kola, které proběhne v květnu v Praze v Nové budově Národního muzea. Zda někdo z našich do finále postoupí, to se dozvíme začátkem dubna. Tak držíme palce a děkujeme za účast!

Jana Papoušková