V březnu 2019 proběhlo školní kolo soutěže, kterého se zúčasnilo 105 žáků z druhého až devátého ročníku naší školy. Nejúspěšnější ve svých kategoriích byli: Veronika Svěráková (3. ročník), Lukáš Cabalka (5. ročník), Marek Švanda (6. ročník) a Jakub Maršíček (9. ročník).

Číst dál...

Tato soutěž má obdobná pravidla jako Matematický klokan, účastní se jí žáci 8. a 9. ročníku (v další kategorii pak studenti středních škol). Soutěžící vybírají správné odpovědi na 24 otázek z matematiky, biologie, zeměpisu, fyziky a chemie, za které pak dostávají body podle obtížnosti. Nejlépe v letošním ročníku na naší škole odpovídali:

1. místo - Matyáš Štětka (9. ročník)

2. místo - Natalie Novotná (9. ročník)

3. místo - Aleš Bydžovský (8. ročník)

Gratulujeme!

Žáci naší školy vyrazili do Netvořic na Okresní turnaj v házené. Dívky v pondělí 5. 6. a chlapci o den později. Obě družstva podala velmi dobrý výkon, přesto jsme nakonec skončili v obou kategoriích šestí. Dívky i chlapci nasbírali cenné zkušenosti, které jistě v příštím roce zúročí. Vynikl Jakub Jordan, který si převezl diplom Nejlepšího střelce za nejvíce vstřelených branek. Všem reprezentantům naší školy děkujeme.

Monika Musialová, Zuzana Bartoňková

Žáci školní družiny se letos zúčastnili soutěže "Požární ochrana očima dětí", kterou organizuje Okresní sdružení hasičů Benešov. A můžeme pogratulovat Ester Dřízgové, která se ve své kategorii ZŠ 1 umístila na krásném 2. místě!

Do okresního kola, které proběhlo 28.5. na gymnáziu ve Vlašimi, postoupil za naši školu František Koloros. Soutěžil v kategorii pro 5. ročník a vedlo se mu výborně! V konkurenci téměř stovky soutěžících své kategorie se umístil spolu s dalšími na krásném 6. - 12. místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Jana Papoušková