Tato soutěž má obdobná pravidla jako Matematický klokan, účastní se jí žáci 8. a 9. ročníku (v další kategorii pak studenti středních škol). Soutěžící vybírají správné odpovědi na 24 otázek z matematiky, biologie, zeměpisu, fyziky a chemie, za které pak dostávají body podle obtížnosti. Nejlépe v letošním ročníku na naší škole odpovídali:

1. místo - Matyáš Štětka (9. ročník)

2. místo - Natalie Novotná (9. ročník)

3. místo - Aleš Bydžovský (8. ročník)

Gratulujeme!

Žáci školní družiny se letos zúčastnili soutěže "Požární ochrana očima dětí", kterou organizuje Okresní sdružení hasičů Benešov. A můžeme pogratulovat Ester Dřízgové, která se ve své kategorii ZŠ 1 umístila na krásném 2. místě!

Do okresního kola, které proběhlo 28.5. na gymnáziu ve Vlašimi, postoupil za naši školu František Koloros. Soutěžil v kategorii pro 5. ročník a vedlo se mu výborně! V konkurenci téměř stovky soutěžících své kategorie se umístil spolu s dalšími na krásném 6. - 12. místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Jana Papoušková

Žáci naší školy vyrazili do Netvořic na Okresní turnaj v házené. Dívky v pondělí 5. 6. a chlapci o den později. Obě družstva podala velmi dobrý výkon, přesto jsme nakonec skončili v obou kategoriích šestí. Dívky i chlapci nasbírali cenné zkušenosti, které jistě v příštím roce zúročí. Vynikl Jakub Jordan, který si převezl diplom Nejlepšího střelce za nejvíce vstřelených branek. Všem reprezentantům naší školy děkujeme.

Monika Musialová, Zuzana Bartoňková

Byli jsme na McDonlald's Cupu s kamarády ze školy. Turnaj se konal v pondělí 23. 4. 2018, zúčastnilo se ho 16 fotbalových týmů.

Číst dál...