V pondělí 11. 11. 2019 se konal v Benešově již tradičně přebor školních družstev v šachu. Ani letos nechyběli žáci naší školy. Konkrétně Tomáš Bláha z deváté třídy a Jan Svoboda, Tobiáš Riedl a Vojtěch Novák ze sedmé třídy. Přestože se chlapcům nepodařilo postoupit do krajské soutěže, bojovali statečně a za krásné 8. místo si jistě zaslouží pogratulovat a poděkovat jim za reprezentaci naší školy.

Zuzana Bartoňková

I letos se naši žáci zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, která je připravena pro 8. a 9. ročník (kategorie Kadet) a pro středoškoláky (kategorie Junior).

Číst dál...

V březnu 2019 proběhlo školní kolo soutěže, kterého se zúčasnilo 105 žáků z druhého až devátého ročníku naší školy. Nejúspěšnější ve svých kategoriích byli: Veronika Svěráková (3. ročník), Lukáš Cabalka (5. ročník), Marek Švanda (6. ročník) a Jakub Maršíček (9. ročník).

Číst dál...

Ve středu 2. října se v Benešově konaly závody atletické všestrannosti pro žáky 1. stupně, kterého se zúčastnilo také družstvo deseti malých sportovců naší školy.

Číst dál...

Tato soutěž má obdobná pravidla jako Matematický klokan, účastní se jí žáci 8. a 9. ročníku (v další kategorii pak studenti středních škol). Soutěžící vybírají správné odpovědi na 24 otázek z matematiky, biologie, zeměpisu, fyziky a chemie, za které pak dostávají body podle obtížnosti. Nejlépe v letošním ročníku na naší škole odpovídali:

1. místo - Matyáš Štětka (9. ročník)

2. místo - Natalie Novotná (9. ročník)

3. místo - Aleš Bydžovský (8. ročník)

Gratulujeme!