Dne 24. 10. 2014 měli všichni žáci naší školy možnost zhlédnout populárně naučný program Dravci v letu. Zkušení odborníci ze záchranné stanice Penthea představili dětem obvyklé místní i méně známé dravce jako káňata, poštolku, sokola, orly, ale i supa.

Některé děti a paní učitelky si mohly vyzkoušet přílet dravce na ruku a jeho následné vypuštění. Orel nad námi létal tak nízko, že se děti v úžasu krčily, aby jim nepřistál na hlavě. Když nám ukázali, jak se učí orel ulovit lišku, aby po vypuštění do přírody nezahynul hlady, uvědomili jsme si všichni vážnost toho, co záchranné stanice pro zvířata dělají. Také informace o smrtelném nebezpečí v podobě sloupů elektrického vedení byla velmi poučná, jelikož právě kvůli sloupu před školoou bylo nutné akci přemístit do menšího prostoru mezi stromy. Nicméně zkušení sokolníci nás všechny uchvátili a i na malém prostoru ukázali krásu a důležitost dravců v koloběhu života. Za to jim patří náš velký dík.

 

Michaela Běhůnková