Dne 4. dubna jsme se vydali s 9. třídou autobusem do nedalekých Bukovan a navštívili zde „trochu jiné" truhlářství pana Rillicha.
Proč „trochu jiné"? To bylo zřejmé hned, jak jsme vstoupili do vrat truhlářství a šli zahradou k truhlárně, kde nás už očekával pan Rillich. Najednou jako bychom se ocitli někde na začátku minulého století. V krásné zahradě je jako dekorace rozeset starobyle vypadající nábytek, zahlédnete i různé zemědělské náčiní, které, zdá se, právě teď někdo odložil po práci.


V truhlářství se totiž hodně věnují opravám historického nábytku, mohli jsme si například prohlédnout krásně zrenovovaný secesní příborník. Ostatně, že je secese panu Rillichovi blízká, je zřejmé i z dalších kousků nábytku, které se secesí inspirují. Kromě replik historického nábytku ovšem v truhlářství vyrábí i moderní nábytek a vůbec veškerý sortiment výrobků ze dřeva.
Pan Rillich nás velice ochotně provedl truhlárnou, ukázal nám moderní truhlářské stroje, ale i velmi starý truhlářský ponk. V dílně jsme viděli několik rozpracovaných zakázek – renovací skříní. Ve vzorkovně jsme si prohlédli ukázky výrobků. Dozvěděli jsme se, že již postavil se svými spolupracovníky i srub.
Exkurze byla velmi zajímavá, obohatila nás nejen o faktické znalosti, ale i o setkání s člověkem, pro kterého je jeho práce i velkým koníčkem.

Zapsala Martina Šmídová - člen realizačního týmu projektu Inovace vzdělávací oblasti Člověk a svět práce na ZŠ Krhanice CZ.1.07/1.1.32/02.0099