Exkurze do Včelího světa a Vodního domu v Hulicích

V pátek 1.11. se vydali žáci 5. a 8. třídy na exkurzi.

Žáci navštívili postupně dvě vzdělávací akce, nejprve Vodní dům, kde se dozvěděli, jakým způsobem pracuje čistička odpadních vod, jak se voda dostává do domácnosti. Měli se zamyslet také nad tím, jakou průměrnou spotřebu vody má jeden člověk. A v neposlední řadě se dozvěděli, jak je možné s vodou šetřit.

V další části exkurze navštívili Včelí svět. Zde byl program rozdělen na dvě části – nejprve odpovídali žáci na otázky (co vše je schopna vyprodukovat včela, jak funguje včelí úl, k čemu všemu včelí produkty slouží). V druhé části se žáci vydali k plnění praktických úkolů. Vyzkoušeli si například, jak se staví včelí plástev, jak se med stáčí, čím se otevírají včelí plástve při získávání medu. Na závěr si ještě každý vyrobil vlastní svíčku.

         Celá akce se moc povedla, dozvěděli jsem se mnoho zajímavých věcí. Akce byla o to příjemnější, že jsme získali dotace na autobus od Posázaví, o.p.s.

Zuzana Bartoňková

Dne 14.2. nás navštívil trenér fotbalové asociace České republiky. Hodina tělocviku se proměnila ve velké dobrodružství a zábavu. Všichni jsme přeskakovali oheň, podlézali vodu, hledali kužely správných barev, kopali na branku, prošli dlouhou opičí dráhu, ale největší zábavou se pro nás stala závodní hra s názvem KLOBOUČKY :-). Soutěžili jsme v družstvech a každý z družstva měl přinést alespoň jeden klobouček. Nebylo to ale jen tak, kloboučky se totiž musely přinést v krabí chůzi. Bylo to těžké, ale moc zábavné. Už se celá třída těšíme na další tělocvik s panem trenérem.