3. třída (2018/2019)

Děti ze III. třídy si 100. výročí vzniku naší Československé republiky připomínaly už od začátku tohoto školního roku. Kreslily pana prezidenta Masaryka, vyráběly českou vlajku, učily se naši státní hymnu. Společně jsme si četli knížku Veroniky Válkové Kouzelný atlas 1918. Výjimečný byl pro ně ale pátek 26. října, kdy přišli všichni třeťáci do školy oblečeni v národních barvách. Naučili se písničku Ach synku, synku, vyrobili věnce, které pak položili u památníku na návsi. Vlastnoručně vyrobenými vlajkami ozdobili strom vedle vchodu do školy a zapojili se tak do akce Agentury Dobrý den Pelhřimov s názvem Český den s českými vlajkami. Šlo o rekord nejvíce vyvěšených vlajek České republiky. Věřím, že děti ze třetí třídy budou už napořád vědět, co slavíme 28. října, proč je tento den státní svátek, a nebude to pro ně jen den, kdy se nemusí jít do školy.