2. třída (2017/2018)

Milí druháčci,

těším se na další týden s vámi.

V českém jazyce budeme procvičovat psaní velkého písmene na začátku věty a ve vlastním jméně, psaní tečky na konci věty, měkké slabiky „di, ti, ni“. Koncem týdne si vyzkoušíme, jestli tato pravidla zvládáte používat i v diktátě. Ve středu si přines knížku, kterou zrovna teď doma čteš. Také nezapomeň, že až svou knížku dočteš, máš si ji zapsat do čtenářského deníčku a ten nám přinést ukázat.

V matematice budeme dále počítat do 20 bez přechodu přes desítku. Také spolu budeme řešit slovní úlohy a nějakou zkusíte i sami vytvořit.

V úterý pojedeme opět na plavecký výcvik. Odjezd autobusu od školy je v 7.30. Vezmi si do igelitové tašky plavky, ručník, mýdlo, dlouhovlásky ještě gumičku nebo koup. čepici. Tašku si spolu se svačinou, pitím, kapesníky a klíčkem od skříňky v šatně dej do batůžku. Po návratu do školy zůstaneme ve výtvarné výchově ještě tematicky u vody. Budeš potřebovat tužku, nůžky, lepidlo, vodové a temperové barvy, voskové pastelky. Všechny tyto věci máš už určitě připravené v kufříku ve skříňce.
Přeji všem příjemný týden. Lucka Kolorosová

Milí rodiče, v letošním školním roce budou děti 2x za měsíc dostávat neochucené mléko, sýr apod. (projekt Mléko do škol) a každý týden ovoce (projekt Ovoce do škol).

Sebehodnocení

Umím vytvořit slovní úlohu na sčítání a odčítání.
Každý den si čtu kromě čítanky také svou vlastní knížku.