2. třída (2017/2018)

Milí druháčci,
začátkem týdne budeme v matematice opakovat sčítání a odčítání s přechodem přes desítku a řešení slovních úloh, protože si ve středu napíšete opakovací test z matematiky. Také si ve středu přines pravítko (stačí 15 cm) a ořezanou tužku, budeme rýsovat. (Matematika do str. 38 + str. 82) V českém jazyce budeme rozpoznávat samohlásky dlouhé a krátké, budeme opět pracovat s bzučákem. (Český jazyk do str. 34) Ve čtení nás čeká velká změna. Ode dneška nebudeš dostávat domácí úkoly ze čtení z čítanky. Čítanky si budeme nechávat ve škole. Doma budeš číst každý den svou knížku alespoň 10 minut NAHLAS. Pak si nechej od rodičů podepsat, že jsi opravdu četl(a). Ve středu si knížku, kterou právě čteš, přines do školy. V prvouce dokončíme povídání o podzimu, zelenině a ovoci. Na páteční prvouku si prosím přečti a ústně doplň cvičení 2 na straně 13 v pracovním sešitě.

V úterý pojedeme opět na plavání. Odjezd autobusu v 7.45.

Přeji všem příjemný týden. Lucka Kolorosová

Sebehodnocení ( čím mi to jde lépe, tím více vybarvených smailíků)

Umím narýsovat podle pravítka přímou čáru.

Vím, která zelenina, které ovoce a které polní plodiny se sklízí na podzim.