Paní Holubová a Miffková nám poslaly sms, jestli se nechceme zúčastnit noční bojovky. Souhlasili jsme.

Na bojovku jsme se připravovali i ve škole. Každý z nás si vyzdobil tričko svítícími barvami. Sraz se konal u školy na poli. K občerstvení byly muffiny, hroznové víno, buchta od paní učitelky, pití. Nejprve jsme dostali kompas a měli jsme najít baterky. Pak jsme hledali tři věci, které do lesa nepatří. Našli jsme dva boxíky a skleněnou láhev s dopisem od strašidel. Do dopisu jsme doplňovali i/y, protože strašidla nechodila do školy a neumí to. Konečně jsme se vydali za strašidly! První strašidlo kostlivec nám dal placku s písmenem. U druhého strašidla mnicha jsme se podepisovali strašidelným jménem. U posledního strašidla jsem se hodně lekla, protože na mě vyskočilo. Byl to lesní muž, který mi dal kost. Pak jsme z písmen ze získaných placek sestavili tajenku: Poklad je pod dubem. Rozletěli jsme se poklad hledat a našel ho Vašík. Byla to truhla s bonbony, které jsme si spravedlivě rozdělili. Potom jsme si u ohniště opékali buřty a chleba. Bojovka se mi líbila, byl to moc hezký zážitek s kamarády a rodiči.

Anetka Strohschneiderová, 4. ročník

Eliška Holubová: Třetí strašidlo na nás baflo a my s Anetkou jsme se hrozně lekly. Dostávali jsme žetony, já jsem to strachy přehlídla, ale kosti jsem měla dvě.

Vítek Dvořák: Na bojovku jsem šel jako první a sám. V lese byla schovaná strašidla. Jedno strašidlo jsem bezpečně poznal - byl to můj táta. Příště bych chtěl ještě více strašidel.