V červnu měli prvňáčci v prvouce téma povolání. A tak si pozvali do třídy své rodiče, kteří byli ochotní jim povědět o své práci, svém zaměstnání.

Dozvěděli se tak, jaké je to být tlumočnicí z francouzštiny, co obnáší práce ošetřovatelky koní a jezdkyně, keramičky. Do keramické dílny jsme se dojeli podívat osobně. A protože to je keramická dílna v domově pro lidi s handicapem, podívali jsme se také do tříd, kde se učí děti, které neměly takové štěstí jako my a nenarodily se úplně zdravé. Fotky si můžete prohlédnout zde.

Ve čtvrtek spolu prvňáčci nestrávili pouze dopoledne ve škole, ale také odpoledne, večer i noc ve stanech plnou deště, větru, hromů a blesků. Nejdříve holky připravily pro kluky cestu po fáborkách s úkoly, potom jsme si opekli buřty a hráli si na hřišti. Čekali jsme, až se setmí a děti tak budou moct prokázat svou statečnost na stezce odvahy. Všichni zvládli cestu po svíčkách bez potíží. Mnohem více odvahy pak někteří museli prokázat v noci při velké bouřce. Naštěstí nám rodiče postavili stany velice pečlivě a všechny noční vítr ustály. Fotky zde.

Lucie Kolorosová