Ve středu 26. 9. proběhl ve třídách 2. stupně program Staleté kořeny. Naši školu s ním seznámila paní Mgr. Kamila Havlíčková.
Cílem programu bylo při příležitosti stoletého výročí založení naší republiky ukázat žákům na identitu českého národa skrze připomenutí našich kulturních a duchovních kořenů z minulosti. Na symbolu stromu - lípy – jsme si ukázali propojení dnešní generace s minulými generacemi a význam napojení se na naše kořeny, hodnoty, ze kterých naše státnost vyrůstá. V programu byly připomenuty čtyři základní hodnoty, na kterých je naše národní společenství
založeno: pravda, víru, svoboda a důstojnost. Tyto hodnoty propagovalo pět významných osobností naší minulosti: Konstantin a Metoděj, Jan Hus, J. A. Komenský a T. G. Masaryk.

Více o akci ZDE.

Ve středu 26. září se zúčastnilo družstvo deseti šikovných sportovců naší školy (Alice Pešanová, Alex Jandera z 1. ročníku, Mařenka Kubíčková a Kubík Višvarda z 2. ročníku, Maruška Šprinclová a Honza Dvořák ze 3. ročníku, Anička Kubíčková a Tadeáš Jaroš ze 4. ročníku, Lucka Fischerová a Vašek Černý z 5. ročníku) závodů atletické všestrannosti ve Vlašimi.

Číst dál...

Vážení rodiče,

pokud máte zájem o umístění svého dítěte do školní družiny o podzimních prázdninách v pondělí 29. 10. a v úterý 30.10. 2018, vyzvedněte si přihlášku u vychovatelek a odevzdejte ji nejpozději do pondělí 23. 10. 2018 do 12.00.

Ve dnech 15. - 31. řijna proběhne sběr starého papíru. Staré noviny, časopisy a kartony (vše zvážené, svázané a označené jménem a třídou) noste před kůlnu na školním pozemku. Proběhne soutěž nejlepších sběračů!

Vladimíra Čaplická